Gra planszowa

Z jakiego względu powinieneś grać w planszówki logiczne?

Trudno jest współcześnie oderwać małolatów od komputera. Do tego – sami dorośli kochają spędzać wolne chwile przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to również swoim pociechom. Swego czasu najistotniejsze było jak najszybsze wyjście na dwór, zabawy na trzepaku, podchody czy zwykła huśtawka.
Niełatwo jest aktualnie oderwać maluchy od komputera. Do tego – sami dorośli uwielbiają spędzać wolne chwile przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to również swoim pociechom. Nie tak dawno najistotniejsze było jak najszybsze pójście na dwór, zabawy na trzepaku, podchody lub zwyczajna huśtawka.

Grupa osób grających w planszówkę
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nie możemy się doczekać włączenia ulubionej rozgrywki na tablecie, laptopie bądź konsoli, a kontakty ze znajomymi to głównie czatowanie na różnorakiego typu komunikatorach. Trzeba jednak dołożyć wysiłku, by zlikwidować lub choć po części ograniczyć takie zachowanie. Świetnym sposobem na to są gry planszowe logiczne, przy których może się bawić cała rodzina. I to jest właśnie jeden z podstawowych atutów przedstawianej rozrywki.

W gry na komputerze nie zawsze lubią grać dziadkowie, a i zdarzają się rodzice, którzy nie mogą się zdecydować na taką metodę zabawy. Planszówki natomiast uwielbiane są przez większość osób. Kto z nas nie grał w Chińczyka czy Monopoly? A to tylko początek, bowiem powstaje coraz więcej gier planszowych – tak samo tych strategicznych, familijnych, liczbowych, jak również wspomnianych wyżej gier logicznych, które zaspokoją wymogi każdego członka rodziny, począwszy od najmłodszego szkraba po seniora rodu. Planszówki, w które

Pionki gry planszowej
Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

grają całe rodziny, są rewelacyjnym sposobem na budowanie oraz zacieśnianie wzajemnych relacji. Oprócz tego można zabrać je ze sobą wszędzie – na każdy wyjazd za granicę, w górę bądź nad morze, a nawet do sąsiadów mieszkających kilka domów dalej.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zachęcamy Cię więc dalej (https://przedszkoleguzik.pl/przedszkole-z-jezykiem-angielskim/) – do naszej kolejnej strony. Tam oczekują na Ciebie rzetelne teksty.

Do tego gry planszowe logiczne korzystnie oddziałują na pracę szarych komórek.

Czasem wymagają naprawdę sumiennego główkowania, wspomagając procesy myślowe i cały rozwój umysłowy. Nie można również zapominać, iż dzięki nim już najmłodsi mogą nauczyć się niełatwej sztuki przegrywania. Rodzice muszą wytłumaczyć, że przegrany nie jest gorszym i warto stale dążyć do sukcesu. Planszówki to też idealny sposób na zabicie nudy w trakcie choroby i ćwiczenie pamięci. Mają naprawdę wiele zalet, o których wie większość z nas, lecz czasami ze zwyczajnego lenistwa nie chce nam się wyjmować planszy. Dobrze jest jednak razem grać w gry planszowe, gdyż to wyśmienita okazja do wesołego spędzenia czasu w gronie najbliższych osób.