Czemu szkoła nie jest najbardziej potrzebne w życiu

Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Z pewnością kilka ważych wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy wpadać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.
Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Na pewno kilka ważych wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, rodzina to ostoja, gdy złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, nagrodą jest miłość.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można stwierdzić, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Czy jesteśmy bardzo mali czy starsi potrzebujemy przecież bliskiej osoby, potrzeba nam luzu, zabawy, chcemy również do końca życia uczyć się czegoś, dowiadywać, niech to będą nawet plotki, jest to taka niewielka, ale jednak edukacja.

Najbardziej intensywna edukacja występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko tojest przecież jak maszynka do nauki. Wtedy przyswaja wiele rzeczy, tak wiele, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najlepsze, w wieku dziecięcym najlepsza edukacja, to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza pobudza myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, żeby dziecko zdobywało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Co prawda potem, gdy dziecko idzie do szkoły, a my zakupujemy dla niego niezbędne zeszyty i bruliony i inne szkolne akcesoria niezbędne dla każdego ucznia, ten edukacyjny walor wyczerpuje się nieco, gdyż szkoła szkoła podstawowa mokotów nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście a także od nauczycieli, którzy będą przekazywali wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej uwielbia się, jak człowiek już jest starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać jak nikt inny, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się na większości zakrętów życiowych. Dorosła osoba cieszy się, że ma oparcie w rodzinie i że może kogoś kochać bardzo mocno, na przykład swojego maluśkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.