Dlaczego klocki lego zdobyły przez ostatnie lata tak niesamowitą popularność wśród dzieci.

Parę razy w roku dzieci szczególnie się cieszą, a chodzi o dni, kiedy otrzymują wymarzone upominki. Będą to gwiazdka, mikołaj i urodziny, chociaż pechowcom, którzy urodzili się na przykład w Święta Bożego Narodzenia jeden tego typu dzień wypadnie. Przy wszystkich tych okazjach dorośli się starają, żeby kupić dziecku prezent, z jakiego się ucieszy, rzecz jasna na miarę swych finansowych możliwości.
Kilka razy w roku maluchy szczególnie się cieszą, a będzie chodzić o dni, kiedy otrzymują wymarzone prezenty. Są to Mikołaj, gwiazdka, urodziny, choć pechowcom, jacy urodzili się na przykład w Święta Bożego Narodzenia jeden taki dzień wypadnie. Przy wszystkich tych okazjach rodzice dokładają starań, aby zakupić dziecku prezent, z jakiego się ucieszy, rzecz jasna na miarę swoich finansowych możliwości.

klocki Lego Duplo

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz często będą się też dokładać dziadkowie i wujkowie, i po wielu urodzinowych dniach będzie później zabawy na kolejne kilka tygodni. W grupach przedszkolnych niezwykle popularny w ostatnim czasie stał się zwyczaj organizacji dziecięcych urodzin. Często są to wynajmowane bawialnie, w jakich maluchy będą się mogły przez parę godzin bawić się bez końca, a rodzice w tym czasie napiją się kawy i porozmawiają o bieżących przedszkolnych sprawach. Rzecz jasna podstawowym elementem takiego przyjęcia jest uroczyste przekazanie upominków solenizantowi, i niekiedy po takiej imprezie wraca się do domu z workiem zabawek.

A wśród zabawek od wielu długich lat królują klocki Lego. I dziwić się nie ma czemu, bo w końcu jest to jeden z największych producentów dziecięcych zabawek, którego klocki znają dzieci chyba ze wszystkich krajów. Ocenia się, że zrobiono już wiele miliardów tych klocków, a ustawienie ich wszystkich na sobie mogłoby wystarczyć na dziesięciokrotne pokonanie drogi do księżyca. Tak wielką popularność klocki te zaczęły zawdzięczać kilku elementom. Po pierwsze są barwne, kolorowe i dają ogromne sposobności budowania.

Klocki LEGO

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki Lego są bardzo uniwersalne, biorąc dwa dowolne zestawy bez żadnego problemu można z nich zrobić każdą konstrukcję. Zainteresowanie tymi klockami zwiększyło ogromnie wprowadzenie do oferty klocków opartych na bohaterach filmowych, przykładowo takich jak lego galaxy squad. Bez przerwy ukazują się coraz to nowe pojazdy i figurki, więc każda nowość tej firmy to następne wiele godzin przeznaczonych na złożenie zestawu, który się dostało. No i oczywiście da się nimi bawić wraz z resztą zestawów, więc okazje do zabawy są nieograniczone

.