Dla sporej grupy ludzi to najważniejszy dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po wspaniałej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie w gronie rodzinnym i rozpakowywanie prezentów.
W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważne wydarzenie. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób narzeka właśnie na to, że to właśnie ta ostatnia część – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. A co jest w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – celebrowanej w kościele dzieci długo się przygotowują (poznaj ofertę na sukienki komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, są uświadamiane przez rodziców na temat wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Nie oznacza to że mają zostać wykluczone z tej uroczystości.

Ale, owszem, jest to dla nich bardzo uroczyste wydarzenie. Niemniej, nie można od nich wymagać, iż nagle staną się świadomi swojej religii. Dziecko w tym wieku ma wiele problemów innej, dziecięcej natury. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a msza w kościele może znudzić…

Gdy ciekawi Cię omawiany temat, obejrzyj www a z pewnością zdobędziesz więcej danych na to fascynujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Nic w tym złego. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej dostosuje się do życia w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę niezwykle ważne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie rady często nie są skuteczne, ba, powodują pogorszenie sytuacji.