Dla sporej grupy ludzi to najistotniejszy dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważne wydarzenie. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.
W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i zazwyczaj nie ubierają tak odświętnych ubrań, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie w gronie rodzinnym i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi narzeka właśnie na to, że to właśnie ta ostatnia część – czyli prezenty, stają się najważniejsze dla dziecka. Czy to rzeczywiście coś złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by obie były równie ważne.

Czy praktyczna propozycja (http://www.koell.pl/sklep/artykuly-dla-dzieci/) może posiadać przydatne informacje? Naturalnie, że tak! Zobacz, wchodząc w odnośnik i przeanalizuj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Do pierwszej części – celebrowanej w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (oferta na www na sukienki komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak nie do końca wszystko rozumieją dlatego nie doceniają wagi uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Z pewnością, jest to jak najbardziej dla nich niezwykłe wydarzenie. Niemniej, nie można od nich wymagać, dojrzałej świadomości własnej wiary. Dziecko w tym wieku ma wiele innych rozterek charakterystycznych dla swojego wieku. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nic w tym złego. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej dostosuje się do życia w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Mimo to,powinniśmy pozostawić mu dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym pamiętać i i nie przejmować się za bardzo opinią i radami innych, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie rady często nie są skuteczne, ba, mogą jeszcze zaszkodzić.