Lego Star Wars

Czym jest dobry prezent i czy są prezenty uniwersalne, które będą się nadawać dla każdego dziecka

Kilka razy w roku niemal każdy zabawkowy sklep albo stoisko w hipermarkecie przeżywa oblężenie kupujących, którzy będą szukać gorączkowo upominków dla pociechy. Chodzi oczywiście o końcówkę maja, kiedy rodzice poszukują prezentów na Dzień Dziecka no i oczywiście o okres grudniowy, w którym to zaraz na samym początku jest mikołaj, a pod koniec grudnia następuje kulminacja zakupowego szaleństwa z powodu coraz bliższej gwiazdki.
Kilka razy do roku niemal każdy sklep z zabawkami albo stoisko w markecie przeżywa oblężenie kupujących, jacy gorączkowo szukają prezentów dla pociechy. Chodzi rzecz jasna o koniec maja, kiedy rodzice poszukują prezentów z okazji Dnia Dziecka oraz o okres grudniowy, kiedy to zaraz na samym początku wypadają mikołajki, a pod koniec roku pojawia się kulminacja zakupowych szaleństw z powodu coraz bliższej gwiazdki.

sklep z zabawkami
Większość dorosłych, którzy będą doskonale znać swoje potomstwo, wie, jaki prezent może sprawić największą przyjemność obdarowanym. Jednak dalsza rodzina oraz znajomi będą w dużo gorszym położeniu.

Oni nie mają okazji uczestniczyć w życiu codziennym dzieci i zwykle nie wiedzą na którym etapie rozwoju będzie się ono obecnie znajdować. Stąd pomysły, które się pojawiają na uszeregowanie artykułów nadających się na prezent dla dzieci oraz wyszczególnienie tych, które mogą mieć status prezentów uniwersalnych. Uniwersalnych, to znaczy takich, które lubi każde dziecko albo spodobają się na pewno ich rodzicom, bo są zabawkami edukacyjnymi albo akurat są modne.

O ile sugerowanie się ostatnim parametrem będzie nieco złudne, bowiem trendy mogą się zmieniać co parę tygodni, o tyle poszukiwanie upominku, jaki ma walory edukacyjne jest ze wszech miar cenione. Bowiem funkcje rozwijające zabawek są wartościami ponadczasowymi, cenionymi w zasadzie przez każdego rodzica, a dzieci zwykle podejmują wyzwania, które im się stawia. Do ponadczasowych zabawek zaliczyć można z pewnością klocki. Nie takie tematyczne, z jakich można ułożyć tylko jedną budowlę i do innej pasować już nie będą, a klocki uniwersalne, dające praktycznie nieograniczoną możliwość tworzenia konstrukcji. W ostatnich latach na rodzimym rynku ukazały się zarówno drewniane jak i plastikowe klocki Wader, które jakością i różnorodnością dorównują zachodnim produktom, a niekiedy je przewyższają. Rodzice zauważyli już tę jakość i kreatywność i zabawki lupilu tej firmy są coraz częściej wybierane.