okręgi

Czy policzenie obwodu okręgu jest skomplikowaną operacją?

W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest w pewnym sensie królową nauk. To właśnie bez mała za jej przyczyną nasze życie ulegało po wielokroć licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się także okazało, ogromnie dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest stosunkowo mała.
W ostatnim czasie niesłychanie dużo mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest w pewnej mierze królową nauk. To właśnie w pewnym sensie za jej przyczyną nasze życie ulegało niejednokrotnie licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się również okazało, niezwykle dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest stosunkowo mała.

koło
Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Pewien odsetek z nich na pewno ma problem z zasadniczymi obliczeniami, takimi jak dodawanie czy mnożenie, nie wspominając już o bardziej zaawansowanych operacjach. Duża część naszego społeczeństwa zarówno uznaje matematykę za bezcelowy i nieżyciowy przedmiot.

Jeżeli przedstawiany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link, a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię bardzo zainteresują.

Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż okazuje się, że nie zawsze.

W praktyce wielokrotnie może nam przydać się wiedza jak obrobić zdjęcia (zobacz odpowiedź na pytanie tutaj: program do modyfikacji zdjęć), jednak jedynie nieliczni posiadają sposobną wiedzę, by dokonać tego na pozór skomplikowanego zadania. W życiu niejednokrotnie będziemy zmuszeni do instalowania choćby w naszym mieszkaniu fragmentów w kształcie koła, dlatego tak bardzo znaczące jest, abyśmy dokładnie wiedzieli jaki wymiar wybrać. Wzór jak obliczyć obwód koła w szeregu przypadków jest przez nas uznawany za skomplikowany, wprawdzie to jedynie zakłamane pozory. Koło jest bowiem figurą geometryczną w której punkty znajdujące się na płaszczyźnie zawsze znajdują się w identycznej odległości od środka, co nazywamy promieniem. wskazane jest również w tym miejscu dodać, że obwód koła jest w każdym przypadku zgodny do średnicy, co bez wątpliwości stanowi sumę dwóch promieni. Inne ciekawe rady znajdziesz tutaj:

Początkowo bez wątpliwości będziemy posiadać znaczne trudności z obliczeniem ostatecznego wyniku, pomimo tego sprawne zastosowanie wzoru nadzwyczaj pomoże nam w końcowym rozwiązaniu. Aby tego dokonać, obowiązkowo zarówno musimy zastosować należałobyść liczby Pi, która w tym przypadku wynosi 3,14. Następnym etapem niewątpliwie jest wykorzystanie wzrostu 2*Pi*r. Dokonanie tego niejako zawiłego obliczenia sprowadza się tylko do odczytania informacji na temat promienia naszego okręgu. Z czasem bez wątpienia nabierzemy praktyki, przez co ogromnie łatwo będziemy w stanie dokonywać obliczeń.