Akwarium

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Setki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania dziecka o zwierzątko. Czy jest to trafiony pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzę? Jakie są wady a jakie zalety takiego zakupu? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?
Setki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzątko. Czy zatem jest to dobry pomysł? Czy powinno się sprezentować dziecku zwierzę? Jakie są wady a jakie zalety takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie najlepszym wyborem?

Akwarium
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z utrzymaniem pupila. Po prostu pragnie, by podobnie jak przyjaciele z osiedla mieć też pupila i móc się z nim bawić. Zanim podejmiemy decyzję o nabyciu zwierzęcia, powinno się odbyć stosowną konwersację z dzieckiem.terapia (zobacz https://www.rehafit.org/umow-wizyte/)Na pewno powinno się uzmysłowić mu, że to przede wszystkim obowiązek. Samo użycie określenia obowiązek jest niewystarczające, dlatego trzeba właściwie zaprezentować listę rzeczy związanych z zadbaniem o nowego członka rodziny.

Drugą ważną sprawą, którą należy wytłumaczyć dziecku jest fakt, że zwierzę to nie zabawka. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta też czują ból.

Jaki zwierzak najlepszy?

Akwarium
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Każdy ma swoje plusy i minusy. Przy wyborze psa dojdzie konieczność wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np.implanty (zobacz implant stomatologiczny)rybki – mówi nam pan Robert, obsługujący w sklepie akwarystycznym. Przy kupnie rybek czeka nas oczywiście regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie zjawiskowo wyglądać. Wyszukajmy, by zobaczyć szeroką ofertę.
W akwarium można hodować nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wyglądem. Najczęściej do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Z innych ciekawych wyborów mamy ptaki takie jak papugo. Gdy chcemy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to ciekawym wyborem będą króliki miniaturki.
Zwierzę z jednej strony to problem. Są to różne wydatki i obowiązek dbania o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to bardzo dobra okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.

Źródło: http://www.opti24.pl/