Co wziąć z sobą na wakacje?

Okres wyjazdów na urlop trwa w najlepsze, ale nim wyjedziesz, czeka cię jeszcze pakowanie. Jest to najmniej przyjemne zajęcie, jednakże warto wykonać je rozważnie. Od tego, co weźmiesz z sobą w podróż, może zależeć cały wypad. Przygotowania do podróży rozpocznij od przygotowania spisu koniecznego ekwipunku. Dzięki temu spisowi nie zapomnisz tego, co może być najpotrzebniejsze. Trudno wyobrazić sobie udane wakacje bez ładowarki do smartfona lub aparatu fotograficznego. Nie notuj jednak wszystkiego bez ładu i składu.
Czas wyjazdów na wakacje trwa w najlepsze, ale nim wyjedziesz, przed tobą jeszcze pakowanie. To najmniej przyjemne zajęcie, jednakże warto wykonać je rozważnie. Od tego, co weźmiesz ze sobą na wyjazd, zależeć może cały wypad. Przygotowania do podróży rozpocznij od sporządzenia listy niezbędnego ekwipunku. Dzięki takiemu spisowi nie zapomnisz tego, co jest najpotrzebniejsze. Trudno przedstawić sobie udane wczasy bez ładowarki do smartfona albo aparatu fotograficznego. Nie spisuj jednakże wszystkiego bez ładu i składu.

kliknij tu

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Rejestr podziel na kilka kategorii, np. odzież, ekwipunek elektroniczny, zdrowie, dokumenty. Dopiero w tej chwili możesz zacząć pakowanie. Niezbędna garderoba. Wszystko zależy od miejsca odpoczynku. Inne stroje weźmiesz, podróżując w góry, natomiast inne na wakacje nad morze. Weź pod uwagę, w której strefie klimatycznej spędzasz urlop. Jeśli na południu Europy, to oczywiście spakuj sporzej letnich fatałaszków.

Jednak dokądkolwiek jedziesz, za każdym razem musisz wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, nieprzemakalne obuwie, ciepły sweterek bądź bluzę (w naszym kraju najlepiej kilka sztuk) oraz zestaw bielizny na cały pobyt. Przyda się też parę par skarpet, kilka par dżinsów długich i krótkich, wygodne buty sportowe, okrycie głowy, klapki oraz piżama. Nie zapominaj też o kostiumie kąpielowym. Jego nabycie w letniskowej miejscowości może cię słono kosztować.

Nieodzownie zapakuj sprzęt fotograficzny, ładowarkę do baterii i ewentualnie kliszę. Nie zapomnij o ładowarce do smartfona. Wybór pozostałych narzędzi zależy od miejsca, w jakim spędzisz wczasy. Wybierając się pod namiot, musisz spakować o wiele większy bagaż niż wtedy, kiedy nocujesz w pensjonacie. Nie każdy ośrodek gwarantuje pościel komplet do łóżeczka z warkoczem (tak jest np. w niektórych schroniskach), w związku z tym przedtem o to zapytaj. O ile wyjeżdżasz nad morze, zapakuj zabawki plażowe – polecamy.

Nie zapominaj także o przewodniku po regionie, w który się wybierasz a także aktualnej mapce. W trakcie wielogodzinnej jazdy czas niezwykle się dłuży. Pasażerowie mogą więc zabrać czasopisma, lektury, krzyżówki jak też audiobooki. Nie zapomnij o dokumentach. Przed podróżą upewnij się, że masz z sobą dowód osobisty (w poniektórych krajach leżących w strefie Schengen potrzebny będzie dodatkowo paszport).