Dzieci rosną, pora na zakupy

Malutkie dziecko w domu wymaga sporo przygotowań. Aranżujemy dziecku przestrzeń, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, ale to nie wszystko. Musimy pamiętać, że nasza pociecha rośnie i kilka dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za pewien czas kupić. Należy do nich krzesełko do karmienia.
Malutkie dziecko w mieszkaniu wymaga wielu przygotowań. Wydzielamy dla naszej pociechy pokój, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, ale to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że maluch rozwija się i parę dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za jakiś czas zakupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Zalety krzesełka do karmienia

Naturalnie z początku, kiedy karmimy dziecko piersią czy butelką nie warto go mieć, ponieważ tylko będzie zbierało kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, gdy nasze dziecko już samo siedzi i zaczyna zjadać również inne rzeczy poza mlekiem, kupno takiego krzesełka wiele upraszcza. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Oczywiście musimy kupić stabilne krzesełko dobrej klasy, najlepiej polecone przez kogoś. Istotne, by miało wygodne siedzisko i ewentualnie szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia to także wygoda. Dziecko siedzi niedaleko nas, przy stole, ale ponieważ ma własny niewielki blat nie musimy się obawiać, że ściągnie ze stołu serwetę czy zastawę. Dodatkowo, blat i wszystkie inne części krzesełka są łatwe do wyczyszczenia, więc naszemu maluchowi nic nie grozi.

Dobre zabawki dla dzieci

Kolejna kwestia to zabawki. Także muszą być dopasowane do wieku i etapu rozwojowego naszego dziecka. Wiadomo, że skomplikowanych zabawek z maleńkimi częściami nie podarujemy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się gusta. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy samochody, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Naturalnie nie ma reguły. Nie wolno ograniczać naszego dziecka. Gdy nasza mała, słodka córeczka nagle zacznie domagać się zabawkowego ogromnego terenowego samochodu – kupmy jej go. Najwidoczniej coś w tym właśnie przedmiocie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami . Gdy bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie ma co się przeciwstawiać. Przecież chcemy, by nasze dziecko rozwijało się wszechstronnie.

Pamiętajmy, że najbardziej istotne w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, gdzie zostały zrobione i czy są z nieszkodliwych komponentów. Wysokiej jakości zabawki zawsze mają certyfikaty.