images

Dzieci rosną, pora na zakupy

Malutkie dziecko w domu wymaga mnóstwa przygotowań. Urządzamy dziecku pokój, kupujemy ubranka, zabawki i meble, lecz na tym nie koniec. Trzeba zapamiętać, że nasza pociecha rośnie i parę dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za jakiś czas kupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.
Malutkie dziecko w mieszkaniu wymaga wielu przygotowań. Wydzielamy dla naszej pociechy pokój, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, ale to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że maluch rozwija się i parę dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za jakiś czas zakupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Zalety krzesełka do karmienia

Naturalnie z początku, kiedy karmimy dziecko piersią czy butelką nie warto go mieć, ponieważ tylko będzie zbierało kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, gdy nasze dziecko już samo siedzi i zaczyna zjadać również inne rzeczy poza mlekiem, kupno takiego krzesełka wiele upraszcza. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Oczywiście musimy kupić stabilne krzesełko dobrej klasy, najlepiej polecone przez kogoś. Istotne, by miało wygodne siedzisko i ewentualnie szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia (www.pontipino.pl/pol_m_Dla-mamy_Fotele-do-karmienia-369.html) to także wygoda. Dziecko siedzi niedaleko nas, przy stole, ale ponieważ ma własny niewielki blat nie musimy się obawiać, że ściągnie ze stołu serwetę czy zastawę. Dodatkowo, blat i wszystkie inne części krzesełka są łatwe do wyczyszczenia, więc naszemu maluchowi nic nie grozi.

Dobre zabawki dla dzieci

Kolejna kwestia to zabawki. Także muszą być dopasowane do wieku i etapu rozwojowego naszego dziecka. Wiadomo, że skomplikowanych zabawek z maleńkimi częściami nie podarujemy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się gusta. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy samochody, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Naturalnie nie ma reguły. Nie wolno ograniczać naszego dziecka. Gdy nasza mała, słodka córeczka nagle zacznie domagać się zabawkowego ogromnego terenowego samochodu – kupmy jej go. Najwidoczniej coś w tym właśnie przedmiocie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami (https://pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Rowerki-i-hulajnogi-319.html). Gdy bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie ma co się przeciwstawiać. Przecież chcemy, by nasze dziecko rozwijało się wszechstronnie.

Pamiętajmy, że najbardziej istotne w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, gdzie zostały zrobione i czy są z nieszkodliwych komponentów. Wysokiej jakości zabawki zawsze mają certyfikaty.