Bogata propozycja zajęć z angielskiego dla małych dzieci w okolicy Warszawy – czy opłaca się z niej skorzystać?

Dorośli bardzo często zapisują swoje pociechy na zajęcia pozalekcyjne dla starszych i młodszych dzieci, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, jak istotna i potrzebna jest nadprogramowa edukacja. Wiele lat spędzonych w szkole i regularne lekcje to jedno, lecz zajęcia dodatkowe kształtujące różne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, nie mniej istotna możliwość.
Dorośli bardzo często inwestują w zajęcia pozalekcyjne dla starszych i młodszych dzieci, bo mają świadomość, jak ważna i pomocna w życiu jest dodatkowa edukacja. Szkoła i regularne lekcje to jedno, lecz zajęcia pozalekcyjne rozszerzające inne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, nie mniej istotna możliwość.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia dodatkowe z nauk przyrodniczych często prowadzone są w całkiem innej atmosferze niż tradycyjne lekcje w szkole. Na luzie, w mniejszych grupach, przez przez aktywny udział w zajęciach, a nie teoretyczny wykład. Za sprawą tego każdy bez skrępowania może zapytać o co tylko zechce i robić błędy bez negatywnych konsekwencji, które za to mogłyby spotkać maluchy w szkole. Artystyczne zajęcia dodatkowe cieszą się popularnością, bo bloki zajęć trwają najczęściej dość długo, nawet 3-4 godziny. Daje to dostateczną ilość czasu na szkicowanie, ćwiczenia ręki, pracę nad techniką. Poza tym wyposażenie sal często jest bardzo dobre (sztalugi, dobry papier, cały przekrój ołówków, naturalne pędzle, farby i tak dalej). Trudno jest zebrać taki arsenał w domu, zwłaszcza jeśli początkowo traktuje się to bardzo hobbystycznie i czeka, aż dziecko sprecyzuje swoje fascynacje i wykaże się umiejętnościami. Jeśli chodzi o zajęcia językowe, zwykle już maluchy wysyłane są na język angielski Pruszków albo inne okolice Warszawy mają centra uczące pociechy już od 3 miesiąca życia, jednak chyba największą popularnością cieszą się lekcje dla dzieci w wieku 4-8 lat – sprawdź tu. Zajęcia zwykle odbywają się w małych grupach, nastawione są na komunikację, na swobodną rozmowę i spontaniczne reakcje językowe. Rodzice dzieci starszych, mających już jakieś umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym, często rozglądają się za zajęciami oko w oko z lektorem lub szukają native speakera do prowadzenia zajęć językowych w mieszkaniu. Później szukają raczej korepetytora. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać przyjazd nauczyciela w ten sposób, aby zorganizować najpierw zajęcia dla maluchów a potem i dla dorosłych. Łatwo jest zlokalizować osoby udzielające lekcji angielskiego wpisując „angielski Pruszków – www -” lub – jeżeli szukamy nauczyciela z pewnym przygotowaniem pedagogicznym – „angielski dla dzieci Pruszków”.

angielski zegar

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości zorganizowania atrakcyjnych zajęć dodatkowych dla maluchów jest naprawdę sporo, zwłaszcza w dużych miastach. Nikogo nie dziwi fakt, że szkraby chodzą na angielski dla dzieci Pruszków i inne podwarszawskie miasta mają naprawdę bogatą ofertę, ułatwiającą rodzicom trafny wybór – angielski dla dzieci pruszków.