Na jakie pieniądze mógłby mieć nadzieję tłumacz ze słuchu, a na jakie pisemny?

Dziś, kiedy granice kraju stoją otworem oraz pracować można by w niemalże każdym kraju, może wydarzyć się sytuacja, że będziemy potrzebować translacji na polski język jakichś papierów.
Dzisiaj, kiedy granice kraju stoją otworem i pracować można by w prawie każdym państwie, mogłaby wydarzyć się sytuacja, że będziemy potrzebowali przełożenia na nasz język jakichś papierów.

Jakie zagadnienia musi poznać pracująca w gabinecie kosmetycznym specjalistka?

Nie dowolna dziewczyna wie, że pracująca w gabinecie kosmetycznym specjalistka to dobrze wyszkolona profesjonalistka, która żeby była w stanie wykonywać taki zawód, musiała wcześniej ukończyć odpowiedni kierunek szkoły wyższej.
Nie każda dziewczyna wie, że pracująca w salonie kosmetycznym specjalistka to dobrze wykwalifikowana profesjonalistka, która aby mogła wykonywać tego typu zawód, musiała uprzednio ukończyć właściwy kierunek szkoły wyższej.