Co robić, jeśli pragniemy być dużo lepiej przygotowani do udzielania pierwszej pomocy?

W polskich szkołach – podstawówkach, gimnazjach, zawodówkach czy liceach ciągle zbyt mało miejsca zwykło się poświęcać na nauczanie pierwszej pomocy. Zatem jeżeli chcemy, aby sporo większa ilość naszych rodaków orientowała się w jaki sposób ratować życie innych, na pewno musimy wywierać większy nacisk na skuteczną edukację. Co do tego ludzie w Polsce nie mogą mieć żadnych wątpliwości. Jeśli edukacja, zatem wpajanie istotnej wiedzy młodej części społeczeństwa, nie będzie cechowała się dobrym poziomem, nie powinniśmy oczekiwać jakichś cudów!
W polskich szkołach – podstawówkach, gimnazjach, zawodówkach albo liceach w dalszym ciągu zbyt mało miejsca poświęca się na nauczanie pierwszej pomocy. A więc jeżeli chcemy, aby dużo większa liczba ludzi w Polsce orientowała się w jaki sposób uratować żywot innych, na pewno powinniśmy wywierać dużo większy nacisk na prawidłową edukację. Co do tego Polacy nie powinni mieć żadnych wątpliwości. Jeżeli edukacja, czyli wpajanie ważnej wiedzy młodym Polakom, nie będzie charakteryzowała się wysokim poziomem, nie powinniśmy oczekiwać jakichś cudów!